Skjema med eSignering er nede

En feil med signeringsløsningen for våre skjema gjør at skjema med eSignering gir feilmelding når du prøver å levere dem inn.

Leverandør jobber med å fikse problemet. Meldingen fjernes når problemet er fikset. 

Høring om forskrift om skolegrenser og tildeling av skoleplass for grunnskolene i Kristiansund kommune

Onsdag 04.12.2024 ble høring om forskrift om skolegrenser og tildeling av skoleplass for grunnskolene i Kristiansund sendt ut på høring etter behandling i Hovedutvalg for skole, barnehage og kultur. Forskriften er på høring fram til 20.01.2024. 

Det er særlig tre forhold som gjør at vi legger fram ny forskrift 

  • Ny opplæringslov  
  • Prinsipielle forhold (flytende vs. faste skolegrenser)  
  • Ny skole og oppdaterte oversikter.  

Skolegrenser fastsettes formelt gjennom en kommunal forskrift, jf. opplæringsloven § 2-6. Dette er en forskrift etter forvaltningslovens regler og skal behandles i henhold til lovens krav, inkludert høring med minimum 6 ukers frist.  

Forskriften skal sikre:  

  • Elevenes rett til skoleplass i nærmiljøet.  
  • Forutsigbarhet for innbyggerne.  
  • Likebehandling i saksbehandlingen.  

Eksisterende forskrift ble vedtatt av Kristiansund bystyre 19.12.2019. Forslaget til ny forskrift bygger på erfaringer fra praksis de siste årene, oppdatering i forhold til nye Folkeparken skole og tar hensyn til ny opplæringslov som trådte i kraft i 2024. 

Høringsutkast til Forskrift om skolegrenser og tildeling av skoleplass for grunnskolene i Kristiansund kommune (PDF, 73 kB)

Merk; det er ikke foreslått endringer i selve skolegrensene, slik at tildelingsområdene for skoleplass er de samme som i dag. 

Send inn høringsinnspill 

Forskriften er på høring fram til 20.01.2025. 

Innspill sendes til postmottak@kristiansund.kommune.no

Gi e-eposten emnetittel: innspill til høring om forskrift om skolegrenser og tildeling av skoleplass