Biblioteket har de siste ukene jobbet med å få på plass vårt nye biblioteksystem. Nå er de daglige prosessene med utlån, reservering av bøker, sending av meldinger til lånerne i full gang. Vi håper de nye utlånsautomatene våre snart er i drift også.
Men det har vært noen utfordringer, særlig knyttet til fjernlån (materiale lånt inn fra andre bibliotek). Det kan dessverre hende at noen har bestilt fjernlån som biblioteket ikke har fanget opp i perioden etter 8. april. Hvis du vet at du har bestilt noe, men ikke får beskjed, kan det ha skjedd en feil. Sjekk gjerne på lånerkontoen din (logg inn under menysymbolet øverst), om det du har bestilt ligger under “Reserveringer”. Gjør det det, er nok alt i orden. Eller send en e-post til biblioteket, så kan vi sjekke på lånerkontoen din, og eventuelt bestille på nytt.
Dessverre er det en del fjernlån som var lånt før overgangen, som ikke er blitt flyttet over til nye biblioteksystemet. Noen lånere har derfor fjernlånsbøker hjemme som dere ikke ser når dere logger inn. Biblioteket har fremdeles tilgang til fjernlånslista i det gamle systemet, så vi har kontroll over hvilke bøker og lånere det gjelder. Men det tar tid å overføre disse manuelt til det nye systemet. Vennligst lever tilbake bøker du er ferdig med, så går det litt raskere for oss å ta unna dette.
Vi beklager eventuelle feil og mistede bestillinger! Fjernlån ser ut til å fungere slik det skal nå, både fra andre bibliotek til våre lånere, og fra vår samling til lånere ved andre bibliotek.
