Kirkelandet kirke
Frem til begravelsen er kirken åpen for lystenning, stillhet og signering av kondolanseprotokoll. Følgende åpningstider gjelder:
- Lørdag klokken 11-13 og klokken 15-16
- Søndag klokken 10-15
- Hverdager klokken 9-15
Kondolanseprotokoller
Du kan signere kondolanseprotokoller på følgende steder:
- Kirkelandet kirke
- Lørdag klokken 11-13 og klokken 15-16
- Søndag klokken 10-15
- Hverdager klokken 9-15
- Servicetorget i Kristiansund sentrum mellom klokken 09 og 15 hverdag.
Digital kondolanseprotokoll
Alle som ønsker å sende en hilsen digitalt i anledning kong Haralds bortgang, kan gjøre det via denne elektroniske kondolanseprotokollen på hjemmesiden til Det norske kongehus via denne linken.
Skoler og barnehager
Alle holder åpent som vanlig. Kristiansund kommune følger Utdanningsdirektoratets anbefaling om å holde skoler og barnehager åpent som vanlig. Det blir opp til hver enkelt skole og barnehage å bestemme om de vil ha en minnemarkering, og hvordan den skal foregå.
Direktoratet anbefaler uansett å skape et felles rom der barn og elever kan få snakke om det som har skjedd og stille spørsmål.
Blomsternedleggelse ved Kongemonumentet i Nerparken
De som ønsker det, er velkommen til å legge ned blomster ved Kongemonumentet i Nerparken.
Flagging på halv stang ved kommunale bygg
Regjeringen har bestemt at det skal flagges på halv stang fra alle statlige virksomheter fra i dag og til etter gravferden. Når gravferden har funnet sted, heises flaggene på hel stang.
Kommunale og fylkeskommunale virksomheter oppfordres til å slutte seg til flaggingen på halv stang. Kristiansund kommune følger oppfordringen, og flagger på halv stang ved de kommunale byggene som har flaggstang.