Elevene på 9.trinn har siden skolestarten i august jobbet med temaet “Okkupert”. Dette i tråd med det tverrfaglige temaet demokrati og medborgerskap.
Under arbeidet i perioden “Okkupert” har elevene lært om 1.verdenskrig, mellomkrigstiden, 2.verdenskrig og okkupasjonen av Norge. I den forbindelse har alle klassene sett den norske filmen “Den største forbrytelsen”, samt arbeidet med den grafiske romanen “Sabotør”. I tillegg har vi jobbet med krigslyrikk av Nordahl Grieg og Arnulf Øverland.
Utover presentasjoner av film og krigslyrikk, hadde elevene laget flotte plakater i faget engelsk. I tillegg hadde en gruppe elever utarbeidet en kahoot som foresatte fikk bryne seg på. Musikk kjørte opplæring i piano, og elevene var gode lærere under kvelden.
Naturfag var også representert under Åpen dør. Alle klasser har gjennomført en ekskursjon i Jentebukta, hvor elevene har skrevet rapporter, produsert film og laget oversiktlige plakater som viser levende organismer i og ved havet.
9C bakte boller i mat og helse, som gledelig ble servert til foresatte.
Elevene viste stolt frem arbeid fra perioden! Vi takker for en hyggelig kveld sammen med elever og foresatte på 9.trinn.
Presentasjon om filmen "Den største forbrytelsen".
Anniken Reitan
Presentasjon av den grafiske romanen "Sabotør".
Anniken Reitan
Plakater av biotoper i fjæra.
Anniken Reitan
Plakater om livet i fjæra.
Anniken Reitan
Plakater om biotoper i fjæra.
Anniken Reitan
Foresatte deltok på kahoot.
Anniken Reitan
Elevene presenterte flere debattinnlegg under kvelden.
Anniken Reitan
Nydelig pianospill ble fremført.
Anniken Reitan
Elevene gjennomførte kahoot om 1. og 2.verdenskrig.
Anniken Reitan
Plakater om 2.verdenskrig.
Anniken Reitan
Tre elever presenterte filmen "Den største forbrytelsen".
Anniken Reitan
Tre elever delte ut hveteboller til foresatte.
Anniken Reitan
Ferske hveteboller til foresatte.
Anniken Reitan