Atlanten ungdomsskole 20år!

Atlanten ungdomsskole er 20år. Dette ble markert i aulaen med elever og lærere. 

Mandag 22. august 2005 ble Atlanten ungdomsskole i Kristiansund tatt i brukt. Skolen ligger i Folkeparken og har elever fra Innlandet, Kirklandet og Goma. Skolen tok over etter Langveien ungdomsskole.

Atlanten ungdomsskole har rundt 45 ansatte og 340 elever, fordelt på tre trinn. Hvert trinn har sin egen base, og hver klasse har to kontaktlærer. Det er også fellesarealer som kantine og en aula. Kroppsøvingstimene foregår i Idrettshallen i Atlanterhavsbadet.

Skolens motto er «Vi vil, vi tør og vi kan». Elever og lærere har gjennom årene sammen utviklet kjørereglene «Atlanten standard», som handler om hvordan de skal oppføre seg, ta vare på seg selv og hverandre.

Her kan du se bilder fra artikkelen i Tidens Krav 27.09.2025, skrevet av Ellen Marie Pedersen.

Tirsdag 30.09.2025 hadde lærere og elever en markering i aulaen. Bursdagsangen ble sunget med stor iver både fra elever og lærere.

Samling i aulaen Frode Pedersen