Engelskdag

Torsdag 06. mars hadde vi engelskdag ved skolen.  Vi startet dagen med en felles sang i gymsalen, og det ble servert te til alle som ville ha i klassene.  Mange greide å snakke engelsk i alle fag og fri minutt gjennom dagen. 

Dagen startet i gymsalen hvor vi dannet “Rensvik skoleband” av 6  helt uforberedte, men sporty lærere og en kreativ rektor.  Elevrådet hadde lenge hatt ønske om en dag i “skoleuniform”, og dette var en fin anledning. Mange hadde derfor på seg hvit overdel og mørk bukse denne dagen. Det er så fint når alle samles og synger sammen. Denne torsdagen var det god tørk ute, med fare for at været skulle stenge broene. Da passet det godt å starte dagen med sangen You are my sunshine. 

Skolen fulgte timeplanen som vanlig, men det meste foregikk på engelsk. Noen klasser hadde hengt opp britiske flagg ute i fellesområdene, og informasjonsskjermene gikk over til å bli engelske de også. 

I matpausen fikk hele skolen tilbud om en god kopp te, og den ble drukket med lillefingeren rett ut flere klasser. 

Viser et bilde av et engelsk brettspill  som ligger på et bord - Klikk for stort bildeEngelskoppgave Sissel Neerland